Kategorie
Bez kategorii

O mnie

strona na sprzedaż 692851633

Witam Państwa serdecznie na mojej stronie. Nazywam się …….. W 2011 r. ukończyłam Policealną Szkołę Medyczną im. M. Kopernika w Toruniu na kierunku technik masażysta, natomiast od 2015 r. jestem absolwentem PWSZ im. S. Staszica w Pile na kierunku fizjoterapia. Zwolenniczka medycyny naturalnej i miłośniczka natury.

 

Masaż klasyczny:

Masaż należy do najstarszych zabiegów terapeutycznych,
ponieważ był stosowany już w starożytności.
Wywodzi się z Indii i Chin, gdzie
stanowił naturalną metodę leczniczą.
Dzięki zastosowaniu naturalnego czynnika, jakim jest masaż możemy wpływać na pracę ludzkiego organizmu, polega on bowiem na mechanicznym pobudzeniu tkanek najczęściej przy pomocy rąk. Masażysta stosując odpowiednie techniki wywołuje tarcie, podczas którego wytwarza się ciepło. Wpływa ono na rozszerzenie naczyń krwionośnych, a co za tym idzie – zwiększa przepływ krwi przez mięśnie przyspieszając dostarczanie substancji odżywczych i równocześnie wydalanie produktów przemiany materii.
Masaż klasyczny oddziałuje na tkankę skórną i mięśniową, stawy i aparat więzadłowy, układ krwionośny i chłonny, nerwowy, oddechowy, pokarmowy, wydalniczy, a także na przemianę materii.
Efektem stosowania masażu jest złuszczenie obumarłych komórek naskórka, poprawienie czynności gruczołów łojowych i potowych skóry, zwiększenie zdolności mięśni do pracy oraz elastyczności i wytrzymałości aparatu więzadłowego, likwidacja objawów zastoinowych, wchłanianie obrzęków, ułatwienie pracy serca, poprawienie trawienia, jak również przyspieszenie procesów biochemicznych, zachodzących w organizmie człowieka.
Masaż to również wspaniały relaks, likwidujący stres życia codziennego oraz daje uczucie odprężenia, następujące bezpośrednio po nim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *