Kategorie
Bez kategorii

Leczenie wodą

strona na sprzedaż 692851633

TERAPIA ZIMNĄ WODĄ WEDŁUG SEBASTIANA KNEIPPA

 

Zasady korzystania z terapii zimną wodą

  1. Im zimniej tym lepiej – ale na początku można używać wody letniej, aby przyzwyczaić organizm do kuracji. Podczas  kolejnych zabiegów należy stosować  możliwie jak najchłodniejszą wodę.
  2. Zabieg musi być wykonywany w ciepłym pomieszczeniu, a organizm pacjenta nie może być ochłodzony, zmarznięty. Jest to warunek dla prawidłowo wykonanego zabiegu chroniący pacjenta przed przeziębieniem.
  3. Zabieg należy przeprowadzić szybko, tj. bez zbędnego ociągania się, po czym w ciągu minuty ubrać się, aby zapobiec przemarznięciu.
  4. Po zabiegu zimną wodą nie wolno wycierać ciała ( pomijając głowę i ręce – tylko dlatego by nie pomoczyć ubrania)
  5. Niezwłocznie po zakończeniu zabiegu należy ubrać się na mokre ciało ( jak najszybciej) najlepiej w lniane, zgrzebne koszule i spodnie (wełniane niezalecane)
  6. Minimum przez 15 minut po zabiegu należy zażywać ruchu, aż wszystkie części ciała będą suche i ciepłe.
  7. Zabiegi wodolecznicze zalecane są o poranku, ze względu na działanie rozbudzające i orzeźwiające. Niekiedy jednak mogę być korzystne na wieczór. Jest to kwestia indywidualna, którą należy sprawdzić samemu.
  8. Bardzo ważne jest aby nie obawiać się zimnej wody. Prawidłowo wykonany zabieg można uznać nawet za przyjemny.
  9. Każdą część ciała należy polewać jednakową ilością wody, dla wytworzenia równomiernej ciepłoty ciała.

 


OMYWANIE CAŁKOWITE

NA WZMOCNIENIE SIŁ ODPORNOŚCIOWYCH ORGANIZMU

Gruby, najlepiej zgrzebny ręcznik zamoczyć w zimnej wodzie. Zmywanie rozpoczynamy od klatki piersiowej i brzucha, następie plecy a na koniec ręce i nogi. Wszystko to należy uczynić w ciągu minuty do dwóch a następnie bardzo szybko, bez wycierania ciała, ubrać się w lniane, zgrzebne ubranie. Przez kolejne 15 minut zalecany jest ruch w celu rozgrzania organizmu. Zamiast ćwiczeń można również położyć się do łóżka pod pierzynę na 15 do 30 minut. Zaleca się wykonywać zabieg codziennie o poranku ale dobroczynne działanie uzyskuje się przy stosowaniu już co dwa a nawet trzy dni.

W odpowiedzi na “Leczenie wodą”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *